СИСТЕМАТИЗАЦІЯ УМОВ І ФАКТОРІВ, ЩО ВПЛИВАТИМУТЬ НА ВИДОВІ ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ РОЗВІДКИ МІН БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ
В. Нероба

АНОТАЦІЯ

У статті досліджено умови та фактори, що впливатимуть на функціонування видових технічних засобів розвідки мін при їх встановленні на безпілотний літальний апарат. Аналіз умов і факторів проведено з попереднім визначенням загальних показників ефективності функціонування видових технічних засобів розвідки мін, до яких віднесено: ймовірність виявлення та розпізнавання мін (контуру мін) оператором на екрані дисплея; масштаб зображення міни (контуру міни) на екрані дисплея; кут огляду видового технічного засобу розвідки; поперечне захоплення місцевості під час повітряної розвідки за допомогою видового технічного засобу розвідки; спектральний діапазон роботи видового технічного засобу розвідки та висоту ведення розвідки. Зроблено висновок про те, що результати дослідження умов і факторів, що впливатимуть на функціонування видових технічних засобів розвідки, є підставою для розробки релевантних вимог до видових технічних засобів розвідки видимого та інфрачервоного діапазонів електромагнітного спектра.

КЛЮЧОВІ СЛОВА

Міна, розвідка, безпілотний літальний апарат, умови, фактори.

ПОВНИЙ ТЕКСТ:

PDF  (українська)

ЛІТЕРАТУРА

Карпович И. Н. (1990) Военное дешифрирование аэроснимков. Москва: Воениздат, 544 с.

Вельцер В. (1990) Аэроснимки ввоенном деле; пер. с нем. Л. А. Молчановой. Москва: Воениздат,. 288 с.

Мосов С. (2008) Аэрокосмическая разведка в современных военных конфликтах: монография. Киев: Изд. дом. «Румб», 248 с.

Живичин А. Н., Соколов В. С. (1990) Дешифрирование фотографических изображений. Москва: Надра, 246 с.

Нероба В. (2019) Классификация мин, как объектов разведки с помощью ТСВР БПЛА, и их опознавательные признаки. Шекара. №3. С.73-77.

Колобродов В. Г., Лихоліт М. І. (2007) Проектування тепловізійних і телевізійних систем спостереження: підручник. Київ: НТТУ «КПІ», 364 с.

Безпілотна авіація у військовій справі: кол. монографія / С. П. Мосов, М. В. Погорецький, С. М. Салій, О. В. Сєлюков, А. Л. (2019) Фещенко; за ред. проф. С. П. Мосова. Київ: Інтерсервіс, 324 с.

Мосов С. П. Колесніков В. О. (2016) Вимоги до вибору безпілотних авіаційних комплексів для виконання завдань розвідки та спостереження. Зб. наук. праць ЦВСД НУОУ. Вип. №1 (56). С.24-28.

Догерти М. (2017) Дроны: первый иллюстрированный путеводитель по БПЛА; пер. с англ. В. Бычкова, Д. Евтушенко. Москва: Изд-во «Э», 224 с.

Інструкція з правил поводження військослужбовців на місцевості, на якій є вибухонебезпечні предмети, та дотримання заходів мінної безпеки, затверджена Наказом ГШ ЗС України №161 від 19.04.2018.

Міхно О. Г., Шмаль С. Г. (2008) Військова топографія: підручник. Київ: ВПЦ «Київський університет». 384 с.

ДСТУ «Авіаційна метрологія. Терміни та визначення основних понять». Київ: Держстандарт України, 2002.21 с.

Іщенко Д. А., Кирилюк В. А. Застосування малогабаритних передавачів перешкод для радіоелектронного подавлення безпілотних літальних апаратів – носіїв радіокерованих підривних засобів. Збірник наук. праць ЖВІ. Вип.№14. С.116-129.

Ллойд Дж. (1978) Системы тепловидения; пер. с англ. Н. В. Васильченко, А. И. Горячев. Москва: Изд-во «Мир», 414 с.

Безпілотник РD-1 для ЗСУ містить комплектуючі виробництва США та Швейцарії і може перебувати в повітрі понад п’яти годин. URL: https://milnavigator.com.ua/archives/11409 (дата звернення: 12.06.2019).

Валецкий О. В. (2009) Минное оружие: вопросы минирования и разминирования. Москва: Крафт, 576 с.

Веремеев Ю. Г. (2008) Мины вчера, сегодня, завтра. Минск: Современная школа, 352 с.

 

Copyright 2014 Neroba 12(1)1. Розроблено ІОЦ ВА
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free