Електропоштаcontact
для зареєстрованих

Історія академії 


Источник http://service-joomla.ru/plagini/item/75-simple-popup.html
Підготовка офіцерів в Одесі розпочинається з 1865 року з Одеського піхотного юнкерського училища, з 1919 року військові навчальні заклади (курси, школи, училища), які готували піхотних командирів для Червоної Армії дислокувалися на теренах Одеського кадетського корпусу.

Архітектурний комплекс колишнього кадетського корпусу є пам’яткою архітектурного мистецтва військових навчальних закладів кінця ХІХ-го сторіччя, а побудований в його центрі, на честь святих Кирила і Мефодія, храм - шедевр церковно-архітектурного зодчества.

1919 рік – Дев’яті піхотні курси, Одеське піхотне училище, а з 1965 року – Одеське вище військове об’єднане училище. З 1993 року Одеське вище військове об’єднане училище, Одеське вище артилерійське командне училище (засноване в 1913 р) та Одеське вище військове об’єднане командно-інженерне училище ППО (засноване в 1949 р) були об’єднані в Одеський інститут Сухопутних військ – найбільший вищий військовий навчальний заклад Європи, де вперше здійснювалась підготовка фахівців аеромобільних військ, військової розвідки та спеціалістів з тилового забезпечення.

З 2006 року Одеський інститут Сухопутних військ реорганізовано у Військовий інститут Одеського політехнічного університету, а з 2011 року – у Військову академію (м.Одеса), яка і є правонаступницею всієї Одеської вищої військової школи.

Надбання попередніх поколінь офіцерів управління, науково-педагогічних працівників, випускників одеських військових училищ, їх славні традиції не втрачені. Вони продовжені і примножуються колективом Військової академії (м. Одеса) та досягненнями молодих та натхненних юнаків.

В стінах Одеських військових закладів було підготовлено понад 500 генералів, близько 1000 вчених в галузях військової теорії та практики, більше 100 Героїв Радянського Союзу та інших держав, 10 випускників – удостоєні звання Героя України.

Сьогодні випускники Військової академії проявляють мужність та героїзм при виконанні службових обов’язків щодо захисту територіальної цілісності нашої держави на сході країни. Семеро випускників – молодих офіцерів випускників 2014-2015 років нагороджені орденом Богдана Хмельницького III ступеня, двоє - нагороджені відзнаками Міністра оборони України «Доблесть і честь», 6 – достроково отримали чергові військові звання.

За часи незалежності України в стінах Військової академії виховано десять Героїв України (полковник СЕНЮК Тарас Михайлович, майор КРИВОНОСОВ Сергій Сергійович, підполковник КОВАЛЕНКО Юрій Вікторович, підполковник СОБКО Сергій Станіславович, полковник ТРЕПАК Олександр Сергійович, полковник ШАПТАЛА Сергій Олександрович, полковник ЗУБАНИЧ Василь Іванович, майор ГЕРАСИМЕНКО Ігор Леонідович, майор ПОРХУН Олександр Володимирович, майор ТКАЧУК Андрій Сергійович).

Пишаємось нашими випускниками та примножуємо кращі традиції військової справи в ім’я служіння Батьківщині!

View the embedded image gallery online at:
http://vaodessa.org.ua/history.html#sigProGalleria58789299d2


............................................................

students

Захистимо