|
Мельников С. Б., Бикова Л. Г., Чванов С. Ю., Шаповалов В. М., Денисюк В. С. Спосіб обрунтування показників виробничих можливостей системи ремонту бронетанкового озброєння і техніки оперативного угруповання військ в операції. Збірник наукових праць Військової академії (м. Одеса). 2023. № 1 (19). С. 103-109. https://doi.org/10.37129/2313-7509.2023.19.103-109
|
|
В умовах сучасних операцій з використанням противником високоточної зброї величина середньодобових втрат бронетанкового озброєння і техніки (далі – БТОТ), наприклад, у з'єднаннях і частинах оперативного угруповання військ (далі – ОУВ), який проводить операцію, може досягати 7-10%, а втрати тільки за першу добу – 20-25%. Такий розмір втрат БТОТ з'єднань і частин ОУВ може призвести до того, що вже через 3-4 доби операції вони можуть стати обмежено боєздатними і не виконати покладених на них бойових завдань в повному обсязі. Тому, в підтриманні боєздатності військ у ході операції велика роль буде належати системі комплексного ремонту пошкоджених зразків БТОТ.
Це викликає необхідність розробки вимог до виробничих можливостей цієї системи, зокрема, до основного її елемента – системи ремонтних (ремонтно-відновлювальних) органів, завдяки чому розглядувана система здатна була б задовольнити потреби військ в умовах сучасних операцій. Дані вимоги пов’язані з визначенням необхідної середньодобової продуктивності ремонтних органів з ремонту того чи іншого виду (групи) озброєння і військової техніки (далі – ОВТ), потрібної кількості ремонтних відділень (взводів), трудомісткості певного виду ремонту ОВТ, імовірності освоєння ремонтного фонду ОВТ та ін.
Метою даної статті є запропонувати методичний підхід щодо обґрунтування показників, які характеризують систему ремонту бронетанкового озброєння і техніки оперативного угруповання військ, який враховує вплив основних зовнішніх та внутрішніх факторів на процес ремонту БТОТ. Такий підхід дозволяє визначити основні показники, які з достатньою повнотою характеризують досліджувану систему.
|