ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИВУЧОСТІ КОЛІС ВІЙСЬКОВОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

С. Шелухін, В. Клименко

АНОТАЦІЯ

У статті проведено аналіз забезпечення живучості військової автомобільної техніки від впливу звичайних засобів ураження (куль, осколків), тощо. Необхідний рівень живучості може бути забезпечено лише при застосуванні спеціальних коліс. Система RunFlat (рух на спущеній шині) - загальноприйнята назва технології безпрокольних шин. Система RODGARD RunFlat (Rotary RunFlat) здатна забезпечити рух на спущених шинах завдяки спеціальній патентованої конструкції. Система CRF RunFlat (Static RunFlat) - це колісна вставка, що використовується як єдине ціле центру колеса і безкамерної шини. Досить розповсюджена система CSR (Conti Support Ring), яка включає в себе металеве кільце що кріпиться на обід. Безповітряні шини (непневматичні) - це інноваційна розробка, що представляє собою цільне колесо, яке здатне замінити собою і колісний диск, і пневматичну шину. Головна перевага такої конструкції в тому, що колесо не вимагає підкачки, не боїться проколів, стійке до пошкоджень і має довгий експлуатаційний термін.

КЛЮЧОВІ СЛОВА

Колеса, система RunFlat, безповітряні шини, живучість автомобіля.

ПОВНИЙ ТЕКСТ:

PDF  (українська)

ЛІТЕРАТУРА

Тарасенко А.М. Комплексний захист бронетанкової техніки. Український підхід. Техніка і озброєння. 2007. №2. С. 10-16.

Гребеник А.Н. Анализ использования и поражения автомобилей многоцелевого назначения в международных миротворческих операциях и вооруженных конфликтах последних десятилетий. Артиллерийское и стрелковое вооружения. К.: НТЦ АСВ. 2011. № 1(38). С. 36-40.

Гринченко С. Броненосцы. Defense Express. 2010. № 12. С. 44-58.

Теория, конструкция и расчет боевых колесных машин /под. редакцией д.т.н. В.И.Медведкова/

- М: ВА БТВ, 1976, 397с.

Аналіз вимог до конструкції та експлуатаційних характеристик колісного рушія бойових колісних машин та військової автомобільної техніки. Гребеник О.М., Почечун О.О., Заплішна А.І. Спільні дії військових формувань і правоохоронних органів держави: проблеми та перспективи, збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції, 12-13 вересня 2019 р., м. Одеса, С. 45.

Система RunFlat http://evroavto.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=58

БТР-4 ЗСУ незабаром отримають нові вітчизняні колеса з системою runflat https://defence- ua.com/index.php/home-page/6391-btr-4-zsu-nezabarom-otrymayut-novi-vitchyznyani-kolesa-z-systemoyu- runflat-video

Колеса майбутнього. www.runflat.center/Тehnologiya .

 

Copyright 2014 Shelukhin 12(1)ukr. Розроблено ІОЦ ВА
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free