НАПРЯМКИ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЇ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ КОСМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ В ІНТЕРЕСАХ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

О. Чернявський

АНОТАЦІЯ

У роботі проаналізовано напрямки використання інформації Системи контролю та аналізу космічної обстановки (СКАКО) в інтересах Збройних Сил України. Подається перелік національних джерел інформації для аналізу космічної обстановки. До них відносяться: окремі радіотехнічни вузли (ОРТВ), оптичні і оптико-електронні засоби (ОЕЗ), засоби наземного автоматизованого контуру управління космічних апаратів (КА), пункти радіо- і радіотехнічної розвідки. Проведено аналіз функціональних можливостей наявних засобів спостереження, визначено основні напрями їх модернізації для використання у потребах СКАКО. У рамках дослідження був проведений аналіз факторів, що впливають на підвищення якості вирішення задачі контролю космічного простору і аналізу космічної обстановки. Актуально постає завдання розробки нових методів і способів ідентифікації космічних об’єктів і їх використання в існуючих радіотехнічних комплексах. Визначені показники успішного виконання СКАКО завдань за призначенням. В статті наведено структурна схема національної СКАКО, схема інформаційних потоків в СКАКО, структурна схема взаємодії підсистем центру контролю космічного простору (ЦККП) при організації супроводу і ведення каталогів космічних об’єктів (КО), структурна схема моделі комплексування вимірювальної інформації в багатопозиційному радіолокаційному комплексі (БП РЛК). Завдання виявлення початку бойових дій у космосі залишається актуальним у наші часи, не кажучи про найближчу перспективу.

КЛЮЧОВІ СЛОВА

Інформація СКАКО, оцінювання координат, окремі радіотехнічні вузли, космічні об’єкти.

ПОВНИЙ ТЕКСТ:

PDF  (українська)

ЛІТЕРАТУРА

Алімпієв А.М., Іващук Б.М., Клімішен О.О., Карлов Д.В., Пічугін М.Ф. Тенденції розвитку аерокосмічних засобів спостереження. Х. : ХНУПС, 2016. 132 с.

Попов М.О., Махонін Є.І., Присяжний В.І. Можливості й перспективи космічних систем видової розвідки та спостереження в контексті національних інтересів Наука і оборона. 2008. №2. С. 41-52.

Попов М.О. Шляхи отримання космічної інформації в інтересах національної безпеки та оборони. М. Наука і оборона. 2003. № 2. С. 38-50.

Технический отчет по результатам разработки материалов дополнения к эскизному проекту СКАКО в части протокола информационного обмена между макетом СКАКО, источниками и потребителями информации - шифр «Спостереження-НУПО-99», Харьков: ХГТУРЭ, 2001. 65 с.

Бюлетень Українського центру визначення параметрів обертання Землі № 7. К.: Компанія ВАІТА, 2012. № 7. 56 с.

 

Copyright 2014 Chernyavsky 2(12) 2 ukr. Розроблено ІОЦ ВА
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free