DOI: https://doi.org/10.37129/2313-7509.2020.13.1.237-243
МОЖЛИВОСТІ БАГАТОШАРОВИХ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ

В.В. Бачинський, С.В. Абрамов, О.І. Кондратенко, А.В. Буз, А.О. Шевченко, О.М. Соколовський

АНОТАЦІЯ
У статті розглядається проблема використання багатошарових захисних покриттів для озброєння та військової техніки, які забезпечують захист від впливу атмосферних, агресивних середовищ та одночасне маскування об’єктів. Захисні покриття є найбільш доступним і ефективним засобом захисту ОВТ, утворюючись на поверхні виробів у результаті нанесення на них рідких лакофарбових матеріалів і їхнього наступного висихання. До захисних покриттів крім надійного захисту від корозії, подаються найрізноманітніші  вимоги: твердість, еластичність, тривкість до удару, тертя й інших  механічних впливів, термостійкість, водо і паропроникність і т.д.
Покриття повинно відповідати одночасно декільком вимогам, що іноді важко реалізувати повною мірою в одному зразку. Відмінність цих покриттів від відомих лакофарбових покриттів полягає в здатності покриттів виконувати одночасно кілька функцій. Практичне використання багатошарових захисних покриттів дозволяє підвищувати бойову ефективність озброєння та військової техніки Сухопутних військ.
У статті запропоновано нова технологія комплексного захисту ОВТ за рахунок превентивного нанесення багатошарових захисних покриттів.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: захисні покриття, фарба, озброєння та військова техніка, багатошарові захисні покриття. 
 
 

ЛІТЕРАТУРА

Бачинський В.В., Хижняк Ж.О., Шелейко О.П. Можливості спеціальних покрить для підвищення живучості ОВТ // Наук. техн. зб. ВА. - №3. - Одеса.: ВА, 2015. - С.5-10.

Макеєв В.І., Вакал А.О., Леганьков І.В. Методи оцінки ефективності бойового застосування зразків озброєння і боєприпасів Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил.— 2017. — № 5(54). – С. 182-186.

Фиговский О. Л., Кудрявцев П. Г., Лейкин А. Д., Шаповалов Л. Д., Иоелович М. Я. Новые индустриальные лакокрасочные материалы // Polymate Ltd. – INRC, Migdal Ha-Emek, Israel.

Модернізація оборонного сектору: як і чим озброюють ЗСУ //  http://www.mil.gov.ua/ministry/zmi-pro-nas/2019/03/19/modernizacziya-oboronnogo-sektoru-yak-i-chim-ozbroyuyut-zsu/

Лакокрасочные покрытия / Под ред. Е.Н. Владычиной .- М.: Химия, 1977.- 304 с.

Copyright 2014 13.1.237-243 (укр) А. Розроблено ІОЦ ВА
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free