DOI: https://doi.org/10.37129/2313-7509.2020.13.1.263-273
ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ ТА ЗНЕШКОДЖЕННЯ ВИБУХОВИХ ПРИСТРОЇВ

Д.С. Цаприка, В.В. Маміч, Д.Ю. Шаршаткін, А.Є. Єфіменко 

АНОТАЦІЯ
В роботі проведено загальний аналіз вибухових речовин, розкриті поняття вибуху та вибухових характеристик, дана класифікація вибухових речовин, їх основні властивості, призначення та характеристики. Розкриті особливості конструкції та знешкодження сучасних вибухових пристроїв при розмінуванні територій та організація виконання робіт з розмінування місцевості. Розкритонеобхідність дотримання міжнародних стандартів з питань протимінної діяльності закріплена у документі, який після його ратифікації вже є частиною українського національного законодавства. Відповідно до вказаних міжнародних стандартів та усталеного досвіду інших країн головна відповідальність щодо протимінної діяльності покладається на Національний орган з питань протимінної діяльності (далі – НОПМД). Розкриті фактори які ускладнють розмінування місцевості, та процес знищення ВНП. Сформулоьвані обмеження що накладаються на способи та засоби, що застосовуються для розмінування в населених пунктах, поблизу історичних та культурних пам’яток (церков, кладовищ тощо) та промислових об’єктів, що мають особливу небезпеку при їх руйнуванні,запропоновано огляд саморобних вибухових пристроїв, наведено їх демаскуючі ознаки, розкрито рекомендації щодо пошуку вибухонебезпечних предметів за допомогою спеціальної техніки та спеціально навчених собак, зокрема на відкритій місцевості, у приміщеннях, в транспортних засобах, тощо. Окремо досліджено прийоми локалізації та знешкодження саморобних вибухових пристроїв.
 
КЛЮЧОВІ СЛОВА: вибухові пристрої, вибухова речовина, основні властивості, розмінування місцевості, саморобний вибуховий пристрій, 
класифікація вибухів, міжнародні стандарти. 
 
 

ЛІТЕРАТУРА

Керівництво з застосування інженерних боєприпасів у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України. - К.: 2010.

Керівництво з підривної (вибухової) справи у Міністерстві оборони України  та Збройних Силах України. К.:2013.

Бойовий статут Сухопутних військ Збройних сил України, частина ІІІ (взвод, відділення, екіпаж танку). - К: КСВ, 2010.

Підручник сержанта інженерних військ. - К.: Видавництво 2006.

Колос Р.Л., Фтемов Ю.О. Організація робіт з розмінування місцевості від вибухонебезпечних предметів // НАСВ ім. П. Сагайдачного, Військовотехнічний збірник №17,2017р.

Юсупов В. В., Приходько Ю. П., Фурман Я. В. та ін. Пошук та знешкодження саморобних вибухових пристроїв: метод.рек. – К.: Нац. акад. внутр. справ, 2017.

Copyright 2014 13.1.263-273 (укр) А. Розроблено ІОЦ ВА
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free